Uudised

Näitus „Supervõimekas nahkhiir“

Eesti Loodusmuuseumi ja Eestimaa Looduse Fondi koostöös valminud välirändnäitus „Supervõimekas nahkhiir“, mis tutvustab nahkhiiri nende erakordsete ja silmapaistvate võimete kaudu.

Väikesed ja võimekad nahkhiired on imetabased kohanejad, kes võivad paastuda kuude kaupa, kottpimedas vigurlennul navigeerida või kuulmise abil jahti pidada. Praegu ongi käes aeg, mil nahkhiired on koobastesse põõnama suundunud, et seal ilma söögita ja jaheda temperatuuri käes talv üle elada. Näitus „Supervõimekas nahkhiir“ jääb Valga muuseumi õuel ööpäevringselt avatuks juuni lõpuni, et Valga linna elanike ja külaliste ette tuua nahkhiirte kümme kõige erilisemat kohastumust. Näitusel saab teada ka seda, miks on nahkhiired superabilised aias ja põllul ning kuidas nad osavate hiilijatena meile ootamatult tuppa või keldrisse „tekivad“.

Suveni on nahkhiirtega lähemalt tuttavaks saamiseks Eesti Loodusmuuseumis Tallinnas avatud ka näitus „Hirmus armas nahkhiir“, mis pälvis möödunud Eesti Muuseumide aastaauhindade jagamisel 2020. aasta parima ajutise näituse tiitli. „Supervõimekas nahkhiir” on näituse „Hirmus armas nahkhiir” lendnäitus. Näitusel tutvustatakse supervõimed eesti, inglise ja vene keeles. Näituste valmimist toetas Euroopa Liidu LIFE’i programm läbi projekti „Tiigilendlase (Myotis dasycneme) elupaikade parandamine Eestis“.

https://www.facebook.com/events/1352223171916974?ref=newsfeed

https://www.valgamuuseum.ee/

Kuupäev

jaan. 18 2022 - juuni 30 2022
Expired!

Aeg

Terve päev

Ürituse link

Facebook

Asukoht

Valga Muuseum
Vabaduse 8, Valga
Kategooriad

Firma

Valga Muuseum
Phone
+3727668863
Email
muuseum@valgamuuseum.ee
Facebook

Lisa kommentaar

Kohustuslikud väljad

Liitu Lõuna-Eesti uudiskirjaga

Liitu Lõuna-Eesti uudiskirjaga

Liituge meie meililistiga, et saada meie värskeid uudiseid ja värskendusi.

Oled liitunud Lõuna-Eesti uudiskirjaga