Erilised elamused

Erilised elamused

Ekskursioon Mooste mõisas

Põlvamaal asuv stiilselt renoveeritud Mooste mõisakompleks kuulub Eesti suuremate hulka. Giidiga külastatakse Folgikoda, Viinavabrikut, erinevaid käsitöökodasid ning mõisa häärberi.

Piimast sõirani

Räägime leiva tähtsusest meie toidulaual ning vaatame filmi leivaküpsetamisest. Millisest jahust leiba tehti ja millisest jahust tehakse praegu?

Leiva küpsetamine Talumuuseumis

Akrüülivalamise töötuba

Akrüülivalamine on jõukohane absoluutselt kõigile! Lõbus ja loominguline töötuba kestab ligikaudu poolteist tundi ning hinna sees on kõik vajalik.

Akrüülivalamise töötuba

Tuur Sillapää lossis ja pargis

Sillpää lossis asuvas Koduloo- ja Aiandusmuuseumis anname ülevaate Räpina piirkonna ajaloost, mõisahoonest ja teeme ringkäigu liigirikkas mõisapargis.

Piimast sõirani

Taluperenaise tähtsaim ülesanne oli igapäevase toidulaua eest hoolitsemine. Kõike tarvilikku pidi jaguma argipäevaks, paastuks ja pidusöögiks. Teravilja, liha, kala, seente ja aedviljade kõrval rikastas toidulauda ka piim

Piimast sõirani Saatse Muuseumis

Kuidas piimast või saab?!

Õpitoas saab selgeks, kuidas valmistati võid 100 aastat tagasi ja milline tubli abiline oli võimasin. Valmistame ja maitseme suus sulavat võid.

Kuidas piimast või saab?!

Loomeelamus Räpinast

Telli oma seltskonnale või ekskursiooni grupile mõnus loovõpituba! Valikus keraamika, klaasimaal, paberi valmistamine, decoupage, kinkekarpide valmistamine, marjaveinide degusteerimine.

Lõkketoidu õpituba

Komponentideks on kõik taimset päritolu ja võimalusel ka kohalikult peenralt või keldrist! Retseptiks perenaise Pille kogemuste ja pikaajaline timmimise tulem Hinniala `Eljankah`! Ka ilma lihata saab igati maitsvaid roogasid.

Lõkketoidu õpituba

Sooja leiba, mõtelge!

Küpsetame leiba ahjupõrandal kapsalehtede peal nii nagu setodel kombeks on olnud.

Sooja leiba, mõtelge!

Exit mobile version