Erilised elamused

Ekskursioon Mooste mÔisas

PĂ”lvamaal asuv stiilselt renoveeritud Mooste mĂ”isakompleks kuulub Eesti suuremate hulka. Giidiga kĂŒlastatakse Folgikoda, Viinavabrikut, erinevaid kĂ€sitöökodasid ning mĂ”isa hÀÀrberi.

Piimast sÔirani

RÀÀgime leiva tĂ€htsusest meie toidulaual ning vaatame filmi leivakĂŒpsetamisest. Millisest jahust leiba tehti ja millisest jahust tehakse praegu?

Leiva kĂŒpsetamine Talumuuseumis

AkrĂŒĂŒlivalamise töötuba

Akrüülivalamine on jõukohane absoluutselt kõigile! Lõbus ja loominguline töötuba kestab ligikaudu poolteist tundi ning hinna sees on kõik vajalik.

AkrĂŒĂŒlivalamise töötuba

Tuur SillapÀÀ lossis ja pargis

SillpÀÀ lossis asuvas Koduloo- ja Aiandusmuuseumis anname ĂŒlevaate RĂ€pina piirkonna ajaloost, mĂ”isahoonest ja teeme ringkĂ€igu liigirikkas mĂ”isapargis.

Piimast sÔirani

Taluperenaise tĂ€htsaim ĂŒlesanne oli igapĂ€evase toidulaua eest hoolitsemine. KĂ”ike tarvilikku pidi jaguma argipĂ€evaks, paastuks ja pidusöögiks. Teravilja, liha, kala, seente ja aedviljade kĂ”rval rikastas toidulauda ka piim

Piimast sÔirani Saatse Muuseumis

Kuidas piimast vÔi saab?!

Õpitoas saab selgeks, kuidas valmistati vĂ”id 100 aastat tagasi ja milline tubli abiline oli vĂ”imasin. Valmistame ja maitseme suus sulavat vĂ”id.

Kuidas piimast vÔi saab?!

Loomeelamus RĂ€pinast

Telli oma seltskonnale vÔi ekskursiooni grupile mÔnus loovÔpituba! Valikus keraamika, klaasimaal, paberi valmistamine, decoupage, kinkekarpide valmistamine, marjaveinide degusteerimine.

LÔkketoidu Ôpituba

Komponentideks on kÔik taimset pÀritolu ja vÔimalusel ka kohalikult peenralt vÔi keldrist! Retseptiks perenaise Pille kogemuste ja pikaajaline timmimise tulem Hinniala `Eljankah`! Ka ilma lihata saab igati maitsvaid roogasid.

LÔkketoidu Ôpituba

Sooja leiba, mÔtelge!

KĂŒpsetame leiba ahjupĂ”randal kapsalehtede peal nii nagu setodel kombeks on olnud.

Sooja leiba, mÔtelge!

Liitu LÔuna-Eesti uudiskirjaga

Liitu LÔuna-Eesti uudiskirjaga

Liituge meie meililistiga, et saada meie vÀrskeid uudiseid ja vÀrskendusi.

Oled liitunud LÔuna-Eesti uudiskirjaga