Tõukekelgumatk Pühajärve jääl või lumeradadel

Tõukekelgumatkad on talve parimad matkad, eksole! See on jõukohane kõigile ning ei nõua osalejalt füüsilist ettevalmistust ega varasemat kogemust. Lükkad ühe jalaga hoogu, teisega seisad kelgujalasel – on ju imelihtne, igaüks saab hakkama. Paljud sõitsid tõukekelguga viimati lapsepõlves. Osad proovivad seda üldse esimest korda.

Otepää piirkonna head lumeolud, vaheldusrikas maastik väikeste metsateede ja ettevalmistatud saaniradadega sobivad suurepäraselt tõukekelgutamiseks. Kui jääolud on lubavad, siis täiesti unikaalse kogemuse saab tõukekelgu-matkalt järvejääl. Lausjää korral tõukekelgutame järve risti ja põigiti, pitkuti ja laiuti läbi. Muudel juhtudel matkme lumest lükatud Vabariigi ja Baltikumi pikimal jäärajal, mis kulgeb kaldajoont kopeerides 10km ulatuses üle kogu järve. Jäämatkarajal saavad olema ka varasemad 2,5 ja 5km tagasipöörded.

Meie retkejuhid ja giidid rikastavad kogunemispause seltskonnamängude ja põnevate lugudega loodusest. Aga ka Pühajärve erihetkedest ning mustvalgest ja värvikirevast elust.

Matkal sõidetakse parimate, kaasaegsete Kickspark MAX tõukekelkudega. Lumel plastjalastega, jääl raudjalastega. Ka väikelapsed saavad osaleda, selleks on meil jagada kvaliteetsed ESLA istmega soome kelgud.

Õhtusel pimedaajal valgustame kelgud lampidega ja toimuvad valguskelgumatkad.

Üksikud huvilised ja väiksemad grupid saavad liituda avalike ehk plaaniliste matkadega, mis toimuvad kalendripühadel, temaatilistel päevadel vm ideede rakendumisel. Lisaks toimub N-R-L-P matkakorralduste kõrvalt inventari laenutus omapäi matkajatele.

Matkale kogunetakse GMP Pühajärve restorani nn rannaparklas. Lisateenusena on võimalik pakkuda lõkketoitlustust ja leilisauna. Grupi suurused kuni 65 in. Alternatiiviks: FAT tõukerattad, matkauisud, matkasuusad, lumeräätsad.

Olete kõik lahkesti oodatud!

Veebileht loodusturism.ee

Epost imre@loodusturism.ee

Telefon (+372) 5272701

Tee tellimus loodusturism.ee

Vali kuupäev ja tee broneering

Me kinnitame teie broneeringu läbi e-posti
Nimi
Aktiivtegevus
DD dot MM dot YYYY

Loodusturism.ee matkakorraldus

Matkad saavad alguse GMP Pühajärve restorani alumises rannaparklas.

Asukoht Google Maps
Veebileht: loodusturism.ee
e-post: imre@loodusturism.ee
Telefon (+372) 5272701

Liitu Lõuna-Eesti uudiskirjaga

Liitu Lõuna-Eesti uudiskirjaga

Liituge meie meililistiga, et saada meie värskeid uudiseid ja värskendusi.

Oled liitunud Lõuna-Eesti uudiskirjaga